fbpx

Po porodzie

Po porodzie

Program PO PORODZIE składa się z 3 modułów:

1.

Postępowanie fizjoterapeutyczne po porodzie.

2.

Przewodnik powrotu do aktywności od pierwszego dnia po porodzie.

3.

Gotowe zestawy treningowe dla kobiet po połogu.

Moduł PO PORODZIE jest dla Ciebie jeżeli:

  • zależy Ci na bezpiecznej i prawidłowo poprowadzonej aktywności od pierwszych dni po porodzie do powrotu do pełnej aktywności fizycznej,
  • chcesz dowiedzieć się jak postępować w przypadku dolegliwośći poporodowych (rozejście mieśnia prostego brzucha, mobilizacja blizny),
  • chcesz uniknąć najczęściej popełnianych błędów,
  • poszukujesz odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania każdej mamy.
MODUŁ I

Profilaktyka

Moduł, który powinna znać każda kobieta jeszcze przed porodem, by móc wdrożyć odpowiednie zasady od pierwych dni po porodzie. Dowiesz się jak powinno się trzymać dziecko by chronić swoj kręgosłup, jakie czynności i ćwiczenia mogą utrudniać regenerację organizmu w pierwszych miesiacach po porodzie. Otrzymasz wskazówki odnośnie autoterapii blizny po cesarskim cięciu i nacięciu krocza wraz z ćwiczeniami oraz wszystkie informacje jakie powinnaś posiadać na temat rozejścia mięśnia prostego brzucha. Przestrzeganie zasad profilaktyki pomoże w pełni wykorzystać potencjał terapeutyczny.

MODUŁ 2

Połóg

Moduł zawiera kompleksową wiedzę na temat okresu połogu. Wiedza na temat usprawniana juz od pierwszej doby po porodzie aż do momentu rozpoczęcia pierwszych treningów po połogu. Moduł zawiera zestaw ćwiczeń na każdy etap połogu. Bez ich znajomośći i umiejętności wykonania niewskazane jest rozpoczynanie trudniejszych aktywnośći. Nawet zaczynając pierwsze usprawnianie kilka miesiecy/ lat po porodzie ważna jest umiejętność wykonania tych ćwiczeń. Opórcz korzystego wpływu wczesnego uruchamiania na szybsze odzyskanie sprawności po porodzie odnotowuje sie również zachowanie dobrego samopoczucia i równowagi psychicznej. Uwaga! Wstrzymaj się z ćwiczeniami jeżeli: rana trudno się goi, występuje gorączka, złe samopoczucie, ból niewiadomego pochodzenia lub utraciłaś znaczną ilość krwi podczas porodu.

MODUŁ 3

Powrót do formy

Zestaw treningów, które każda mama może wykonywać po zakończeniu połogu i wykonaniu modułu połóg. W treningach zawarte są ćwiczenia wzmacniające całe ciało, mięśnie głebokie brzucha, dna miednicy oraz posturalne ale również ćwiczenia pozwalające zregenerować się młodej mamie. Zestaw ćwiczeń dobrany jest w taki sposób, by pomóc bezpiecznie i możliwie szybko wrócić do ulubionych aktywności. Pamiętaj by przed podjęciem ćwiczeń skonsultować się z ginekologiem i fizjoterapeutą.