fbpx
Krok po kroku po porodzie!
Profilaktyka

W myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć poniżej garść wiadomości które powinna znać każda kobieta jeszcze przed porodem, by móc wdrożyć odpowiednie zasady od pierwych dni po porodzie. Pamiętaj aby dbać o siebie

Pamiętaj o postawie

  • Dążenie do prawidłowej postawy podczas czynności dnia codziennego (noszenie dziecka, przewijanie, karmienie, podnoszenie przedmiotów z ziemi). Nie jest to łatwe ale też nie oznacza, że nie warto próbować.
  • Prawidłowe wstawanie i kładzenie się. Zalecane jest oszczędzanie mięśni brzucha i dna miednicy.
  • Prawidłowa pozycja na toalecie.

Pełen instruktaż znajdziesz na platformie

Nie postępuj pochopnie

  • Zbyt szybko i niepoprawnie wykonywane ćwiczenia, używanie “gadżetów”, które nie tylko utrudniają regenerację ale mogą wręcz szkodzić (np. kółka poporodowe do siedzenia, pasy uciskowe na brzuch).

Mobilizuj bliznę

  • Każdą bliznę należy mobilizować, nawet jeżeli jeszcze nie czujesz żadnych dolegliwości z nią związanych. Sztywna blizna i zrosty nie tylko powodują dyskomfort ale również wpływają na pracę narządów wewnętrznych i np. bolesne miesiączki.

Więcej o mobilizacji blizny znajdziesz na platformie

Zadbaj o swój brzuch

  • Sprawdź czy brzuch odpowiednio się regeneruje i w jakim stanie jest kresa biała. Możesz w domu samodzielnie wykonać prosty test. Wsparciem regeneracji są ćwiczenia, terapia i taping, który możesz wykonać również (po odpowiednim instruktażu) samodzielnie w domu. W przypadku podejrzeń rozejścia mięśnia prostego brzucha dobrze zgłosić się do specjalisty w celu dokładnej diagnostyki.

 

Specjalna zniżka na dostęp do platformy beemom.pl